طب فیزیک و توانبخشی

خدمات درمانی
 • طب موسکولو اسکلتال:
  شامل ارزیابی، تشخیص و درمان بیماران با مشکلات عضلانی – اسکلتی – عصبی (عمدتا درد) می‌باشد.
  بیماریهای مهمی همچون کمردرد ، گردن درد ، فتق دیسک بین مهره ها ، آرتروز، پوکی استخوان و دردهای مرتبط با اعصاب محیطی همچون نوروپاتی یا سندرم تونل کارپ جزو این بیماریها محسوب می گردند. متخصصین این رشته از روشهای تشخیصی زیادی همچون نوار عصب و عضله ، ام آر آی ، سی تی اسکن ،اسکن استخوانی ، سنجش تراکم استخوان ، آزمایشات متعدد خون ، عکس رادیولوژی و …. نیز بنابه ضرورت استفاده می نمایند.
 • طب الکترودیاگنوزییس:
  برای تشخیص بسیاری از بیماریهای اعصاب محیطی همچون نوروپاتی ، گیر افتادن عصب، قطع و فلجی عصب و همچنین بسیاری از بیماریهای عضلانی همچون میو پاتی کاربرد دارد. بیماران اغلب از خواب رفتگی دستها یا پاها ، دردهای تیرکشنده، ضعف اندامها و یا سابقه تصادف و آسیب دیدگی عصب شاکی می باشند. کاهش حس، ضعف ماهیچه ها و تغییر رفلکسهای عمقی نیز از جمله یافته های کلینیکی است که در معاینه بیمار قابل مشاهده است.نوار عصب با تحریکات الکتریکی خفیف بر روی عصب و ثبت تحریکات انجام میشود و نوار عضله نیز با استفاده از سوزنهای ظریف قابل انجام است.
 • طب توانبخشی 
  به معنای بازتوانی و بازگرداندن توانایی های یک فرد به حالت حداکثر استقلال پس از وقوع بیماری و یا آسیب که منجر به محدودیت عملکرد شده است می باشد هدف توانبخشی بهبود و حفظ حداکثر عمل کرده جسمی روحی و اجتماعی فرد است در این قسمت افراد دچار ناتوانی های اکتسابی مانند سکته های مغزی بیماران ضایعه نخاعی و بیماران مبتلا به ناتوانی های مادرزادی فلج مغزی مورد ارزیابی قرار گرفته و تلاش در جهت بهبود عملکرد و کیفیت زندگی فرد صورت می گیرد که شامل: بازتوانی ضایعات ناشی از آسیب های ورزشی شغلی و همچنین سوختگیها توانبخشی بیماران پس از سکته قلبی،جراحی قلب،توانبخشی بیماران ریوی و توانبخشی بیماران با بی اختیاری ادراری با استفاده از بیوفیدبک در این حیطه قرار دارد.
  علاوه بر دارودرمانی از روشهای درمانی متعددی همچون فیزیوتراپی ، ورزش درمانی ، آموزش حرکات اصلاحی ، لیزر درمانی، مگنت تراپی و …نیز استفاده میشود.تزریق داخل مفصلی استروئید یا کورتون ، تزریق مایع مفصلی یا هیالورونیک اسید، تزریق پی آرپی و یا اوزون تراپی.تزریق ناحیه اپیدورال جهت درمان دیسک کمر ، استفاده از امواج رادیویی و یا بلوک اعصاب
ساعات حضور

شنبه دوشنبه چهارشنبه

از ساعت ۱۶:۳۰ الی ۲۰:۰

تماس با ما

همراهان گرامی جهت دریافت نوبت مشاوره و ویزیت با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید

نوبت دهی انلاین

برای تعیین وقت اینترنتی بر روی  عبارت نوبت دهی انلاین کلیک کرده پس از درج اطلاعات نوبت خود را تعیین نمایید.

معرفی پزشک

دکتر سید حسن نیک نژاد

 • بورد تخصص طب فیزیکی و توانبخشی و الکترودیاگنوزیس
 • متخصص در بیماریهای عضلانی و اسکلتی ستون فقرات و مفاصل