بانک خون بندناف رویان

سلامتی هم قابل پس انداز است.

سلول بنیادی مادر تمام سلول‌ها است و توانایی تبدیل به تمام سلول‌های بدن را دارد. این سلول‌ها توانایی خود نوسازی (Self Renewing) و تمایز (Differentiating)  به انواع سلول‌ها از جمله سلول‌های خونی، قلبی، عصبی و غضروفی را دارند. هم چنین در بازسازی و ترمیم بافت‌های مختلف بدن بدنبال آسیب و جراحت موثر بوده و می‌توانند به درون بافت‌های آسیب دیده‌ای که بخش عمده سلول‌های آنها از بین رفته است، پیوند زده‌شوند و جایگزین سلول‌های آسیب دیده شده و به ترمیم و رفع نقص در آن بافت بپردازند.

به دلیل توانایی منحصر به فرد سلول‌های بنیادی، این سلول‌ها امروزه از مباحث جذاب در زیست شناسی و علوم درمانی است. هم چنین تحقیقات در این زمینه دانش ما را درباره چگونگی رشد و تکوین یک اندام از یک سلول منفرد افزایش داده و مهم تر آنکه به فهم مکانیزم جایگزینی سلول‌های سالم با سلول‌های آسیب دیده کمک کرده است.

جای شما خالی است

ذخیره های بندناف در کشور

ذخیره های بندناف قزوین

از خون بند ناف بیشتر بدانید

نمایندگی بانک خون بند ناف رویان از بهمن ۱۳۹۲ در استان قزوین شروع به کار نموده است تا بدین وسیله و به لطف و یاری خداوند متعال خدمتی دیگر از خدمات فاخر جهاد دانشگاهی در اختیار مردم فهیم استان قرار گیرد. تمامی مراحل مشاوره ی اولیه، بررسی  سوابق  پزشکی و بیماری های خانواده، آزمایشات اولیه مادر، عقد قرار داد ، دریافت کیت خونگیری و خونگیری از بند ناف در استان قزوین انجام شده و پردازش سلولی و فریز نمونه ها در تهران انجام می شود. این نمایندگی با کلیه بیمارستان های سطح شهر قزوین که عمل زنان و زایمان در
آنها انجام می شود، همکاری دارد و از زمان افتتاح نمایندگی تا کنون سلولهای بنیادی خون بند ناف نزدیک به ۱۰۰۰ نوزاد ذخیره شده است.

برای دسترسی به نمایندگی روی نقشه اینجا کلیک کنید.