طب فیزیک و توانبخشی

خدمات درمانی
 • طب موسکولو اسکلتال:
  شامل ارزیابی، تشخیص و درمان بیماران با مشکلات عضلانی – اسکلتی – عصبی (عمدتا درد) می‌باشد.
  بیماریهای مهمی همچون کمردرد ، گردن درد ، فتق دیسک بین مهره ها ، آرتروز، پوکی استخوان و دردهای مرتبط با اعصاب محیطی همچون نوروپاتی یا سندرم تونل کارپ جزو این بیماریها محسوب می گردند. متخصصین این رشته از روشهای تشخیصی زیادی همچون نوار عصب و عضله ، ام آر آی ، سی تی اسکن ،اسکن استخوانی ، سنجش تراکم استخوان ، آزمایشات متعدد خون ، عکس رادیولوژی و …. نیز بنابه ضرورت استفاده می نمایند.
 • طب الکترودیاگنوزییس:
  برای تشخیص بسیاری از بیماریهای اعصاب محیطی همچون نوروپاتی ، گیر افتادن عصب، قطع و فلجی عصب و همچنین بسیاری از بیماریهای عضلانی همچون میو پاتی کاربرد دارد. بیماران اغلب از خواب رفتگی دستها یا پاها ، دردهای تیرکشنده، ضعف اندامها و یا سابقه تصادف و آسیب دیدگی عصب شاکی می باشند. کاهش حس، ضعف ماهیچه ها و تغییر رفلکسهای عمقی نیز از جمله یافته های کلینیکی است که در معاینه بیمار قابل مشاهده است.نوار عصب با تحریکات الکتریکی خفیف بر روی عصب و ثبت تحریکات انجام میشود و نوار عضله نیز با استفاده از سوزنهای ظریف قابل انجام است.
 • طب توانبخشی 
  به معنای بازتوانی و بازگرداندن توانایی های یک فرد به حالت حداکثر استقلال پس از وقوع بیماری و یا آسیب که منجر به محدودیت عملکرد شده است می باشد هدف توانبخشی بهبود و حفظ حداکثر عمل کرده جسمی روحی و اجتماعی فرد است در این قسمت افراد دچار ناتوانی های اکتسابی مانند سکته های مغزی بیماران ضایعه نخاعی و بیماران مبتلا به ناتوانی های مادرزادی فلج مغزی مورد ارزیابی قرار گرفته و تلاش در جهت بهبود عملکرد و کیفیت زندگی فرد صورت می گیرد که شامل: بازتوانی ضایعات ناشی از آسیب های ورزشی شغلی و همچنین سوختگیها توانبخشی بیماران پس از سکته قلبی،جراحی قلب،توانبخشی بیماران ریوی و توانبخشی بیماران با بی اختیاری ادراری با استفاده از بیوفیدبک در این حیطه قرار دارد.
  علاوه بر دارودرمانی از روشهای درمانی متعددی همچون فیزیوتراپی ، ورزش درمانی ، آموزش حرکات اصلاحی ، لیزر درمانی، مگنت تراپی و …نیز استفاده میشود.تزریق داخل مفصلی استروئید یا کورتون ، تزریق مایع مفصلی یا هیالورونیک اسید، تزریق پی آرپی و یا اوزون تراپی.تزریق ناحیه اپیدورال جهت درمان دیسک کمر ، استفاده از امواج رادیویی و یا بلوک اعصاب
ساعات حضور

شنبه دوشنبه چهارشنبه

از ساعت 16:30 الی 20:0

تماس با ما

همراهان گرامی جهت دریافت نوبت مشاوره و ویزیت با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید

معرفی پزشک

دکتر سید حسن نیک نژاد

 • بورد تخصص طب فیزیکی و توانبخشی و الکترودیاگنوزیس
 • متخصص در بیماریهای عضلانی و اسکلتی ستون فقرات و مفاصل